ekokliima logo
Küsi hinda või konsulteeri tasuta

Hinnapäring

Sul on küsimus?

Korduma kippuvad küsimused

Õhk-õhk soojuspumbad sobivad hästi nii iseseisvaks küttelahenduseks kui lisaks olemasolevale küttele uutes ja vanades majades. Õhksoojuspumba kasutegur sõltub välisõhu temperatuurist, tavalise elektripõhise küttega võrreldes on õhk-õhk soojuspumpade elektrikulu kuni 78% soodsam. Õhksoojuspumpade hinnad sõltuvad soojuspumba võimsusest.

Õhksoojuspumbad on multifunktsionaalsed, aidates suvel maja jahedana hoida ja talvel ühtlast soojust tagada. Õhksoojuspumba kasutegur sõltub välistemperatuurist ning valitud seadme sobivusest küttevajadustega. Õhksoojuspumpasid saab edukalt rakendada ka iseseisva küttelahendusena, ent kõige efektiivsem on õhkkütte kasutamine olemasoleva küttelahenduse toetamiseks.

Jah. Kõik meie soojuspumbad toimivad Eesti talvekülmadeganinga ning paljud mudelid pakuvad püsivat küttevõimsust temperatuuridel -15 °C kuni -35 °C.

Kui temperatuur langeb alla -25 °C soovitame siiski, et õhksoojuspumbad ei töötaks kaua liiga suurel võimsusel. Samas mõnede uuete mudelite tööreziim võimaldab efektiivset kütet ka madalatel temperatuuridel kuni -35 °C.

Tänu moodsatele täiustatud kompressoritele puudub tänapäeva soojuspumpades vibratsioon. See aitab hoida müra madalal tasemel. Siseosa müratase on tavaliselt 17 dB(A) ja välisosal 45-48 dB(A).

Õhk-õhk tüüpi soojuspumbad on sobivaks kütte ja/või jahutuse lahenduseks juhul, kui hoones puudub vesiküttesüsteem. Õhk-õhk soojuspumpa sobib valida lisakütteks, eeldusel et põhikütteks on näiteks elektri, ahju- või mõni muu kütteliik. Õhk-õhk soojuspump sobib põhikütteks kui soojuselevik ei ole piiratud   – õhk-õhk soojuspump sobib  põhiküttena kõige paremini avatud planeeringuga ruumidesse.

Siseosa tuleb paigutada kõrgele seina peale, minimaalselt 3 cm kaugusele laest ja asukohaga köetava pinna keskel. Eelistatult võiks ruum olla suur ning õhu liikumine vaba.

Välisosa ei tohi paigutada lähemale kui 40 cm maapinnast. See aitab vältida võimalikku jäätumist, mis tekib talvel kondensaadi eraldumisel. Samuti ei tohi olla takistusi õhu liikumisele.

Soojustegur COP (ingl coefficient of performance) iseloomustab soojuspumba efektiivsust, näitab kasutatava elekrienergia ja kasuliku energia ehk soojusenergia väljundi suhet: välistemperatuuril 7 °C ja siseruumide temperatuuril 20 °C. Mida suurem on soojusteguri väärtus, seda kõrgem on efektiivsus.

Kuna tolmuosakesed ja kübemed kogunevad soojuspumba filtritesse, tuleb filtreid perioodiliselt puhastada. Soovitatav on 1-2 korda kuus võtta filtrid õhksoojuspumba siseosast välja ja puhastada tolmuimejaga.

Siiski võib õhksoojuspumpa jääda jääkosakesi. Need võivad põhjustada bakterite kasvu ja takistada õhuvoolu. Soojuspump kaotab keskmiselt 20-30% oma võimsusest 18 kuu möödudes, seetõttu on oluline teha esimene tehnohooldus 18 kuud pärast paigaldamist.

Pea kõikide soojuspumpadega saab ka õhku jahutada.