ekokliima logo
elektriarve

Viis kavalat nippi energia säästmiseks õhksoojuspumba abil

Õhksoojuspumpade müük Eestis on juba üle kümne aasta jõudsalt kasvanud. Praegu on Eestis juba üle 100 000 õhksoojuspumba. Paljud meist on kindlasti kaalunud õhksoojuspumba ostmist ja uurinud seadme võimalikke eeliseid.  

Millised oleks meie 5 nõuannet energia säästmiseks? Siin nad on:

Hoidke õhksoojuspump alati sisse lülitatud.

Kui hoiate õhksoojuspumpa näiteks ainult õhtuti sees, peab õhksoojuspump kasutama täisvõimsust, mis tähendab, et tarbimine on palju suurem.

Vali õige võimsusklassiga seade

Eelmisel aastal uuris Soome uuringutekeskus VTT õhksoojuspumpade potentsiaali Soome oludes. Uuringu kohaselt suudab üks õhksoojuspump katta kuni 40-60% kodu soojusvajadusest. Kaks õhksoojuspumpa suudavad katta kuni 90% vajadusest. Õhksoojuspumba efektiivsus on parim, kui sise- ja välisõhu temperatuuride erinevus on väikseim. Mida külmem on pakane, seda vähem soojust toodab seade tarbitud elektrienergia koguse kohta. Näiteks nullist viie kraadini Celsiuse järgi on enamiku õhksoojuspumpade COP -väärtus 4, mis tähendab, et nad toodavad 1 kilovatti elektriga 4 kilovatti soojust. Kui pakane läheneb -30 kraadile, on see number sageli 1, mistõttu seade toodab ligikaudu sama palju soojust kui kulutab elektrit. 

Soovitame osta õhksoojuspumba professionaalilt, kes oskab sulle sobiva võimsusklassi jaoks õhksoojuspumba projekteerida. Kui õhksoojuspump on liiga väikese võimsusega, töötab see kogu aeg täiskiirusel ja tarbib rohkem elektrit ning seade vananeb kiiremini. Kui seevastu pump on liiga suur, töötab see vaheajal, mida saab võrrelda linnas sõitmisega. Pidev kiirendamine ja pidurdamine tarbivad oluliselt rohkem energiat ja isegi siis vananeb seade kiiremini.

Sea peamine soojusallikas õhksoojuspumbast umbes 3-4 kraadi madalamale

Kui õhksoojuspumba pealevoolu temperatuur on + 21C, seadke elektri- või õliküte + 18C -le. Kui teil on vanad rikkega termostaadid, näiteks radiaatorites, lülitage radiaatorid välja ka siis, kui õhksoojuspumba soojus on piisav. See tagab, et te ei kasuta korraga kahte küttesüsteemi.

Ärge kunagi seadke õhksoojuspumpa automaatfunktsioonile, mis hoiab temperatuuri “sunniviisiliselt” soovitud temperatuuril. Näiteks kui soovite temperatuuri + 22 ° C ja kütke kaminat nii, et sisetemperatuur tõuseb üle + 22 ° C, hakkab automaatfunktsiooniga õhksoojuspump jahtuma.

Hooldage õhksoojuspumpa vastavalt juhendi soovitustele.

Kõige tähtsam nõuanne hooldamiseks on hoida õhksoojuspumba siseseade puhtana, et selle sisse ei hakkaks kogunema tolmu. Kui tolm siseneb jämeda filtri all soojusvaheti elementi ja seal külmub, ei saa õhksoojuspump soojust nii tõhusalt üle kanda, muutes kütmise ja jahutamise kallimaks. Kui kahtlustate, et vajate oma seadme intensiivset puhastamist, küsige Ekokliimalt pakkumist.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Viimased postitused
Küsi kiirelt nõu
Viimased pildid
Kliendid räägivad...

Sulle võib veel huvi pakkuda:

jahutamine õhksoojuspumbaga

Õhksoojuspumbaga jahutamine

Õhksoojuspump jahutab tõhusalt, töökindlalt ja vaikselt tube ka kõige palavama ilmaga, hoides ruumides soovitud temperatuuri. Pumba toodetud jahe õhk jaotub ruumis ühtlaselt ega tekita tuuletõmbuse

Loe Veel...