ekokliima logo
jahutamine õhksoojuspumbaga

Õhksoojuspumbaga jahutamine

Õhksoojuspump jahutab tõhusalt, töökindlalt ja vaikselt tube ka kõige palavama ilmaga, hoides ruumides soovitud temperatuuri. Pumba toodetud jahe õhk jaotub ruumis ühtlaselt ega tekita tuuletõmbuse tunnet. Jahutamise elektrikulu jääb alla 1 euro ööpäevas, seega ei põhjusta jahutamine märkimisväärseid lisakulusid.

Õigete parameetritega õhksoojuspump tagab optimaalse jahutuse

Tavalises korteris on jahutusvõimsuse vajadus umbes üks kilovatt paarikümne ruutmeetri kohta. Jahutusvõimsuse hindamisel tuleb arvesse võtta ka üldist soojuskoormust, mida mõjutab näiteks akende suurus ja suund ilmakaarte suhtes, elanike arv jm. Liiga väike jahutusvõimsus raiskab energiat.

Mugavuseks piisab ka vähesest jahutamisest

Ruumi jahutamiseks piisab õhksoojuspumba seadetemperatuuri reguleerimisest vaid paari kraadi võrra madalamaks kui välisõhk. Siseõhk tundub kohe jahedam ja värskem, kuigi väljas lõõskab kuum suvepäike. Lisaks palavuse leevendamisele eemaldab õhksoojuspump ruumiõhust ka üleliigset niiskust.

Mida pidada silmas õhksoojuspumbaga  korteremu jahutamisel?

Korterelamu õhksoojuspumbaga jahutamine toimub samamoodi nagu eramutes. Tegelikult on klaasitud rõdud  ainuke asi, mida eraldi arvesse võtta. Klaasitud rõdudel peab õhksoojuspumba kasutamisel olema avatud vähemalt üks akendest.

Jahutusrežiimil piisab, kui seada õhksoojuspumba jahutustemperatuur vaid paar kraadi  külmemaks kui välisõhk. Siseõhk tundub kohe jahedam ja värskem. Samas muudab ruumiõhust niiskuse eemaldamine õhksoojuspumba töö lihtsamaks. Oluline seega teadaa, et suvekuumuses mõjub elumugavusele rohkem suhtelise õhuniiskuse väike langetamine kui temperatuuri vähendamine!

Ööpäevaringne kasutamine on harva vajalik

Meie kliimas piisab tavalise suveilma korral ruumide jahutamisest õhtul paar tundi enne magamaminekut. Pikemal põuaperioodil on soovitatav hoida õhksoojuspumpa töös 24 tundi ööpäevas, et soojus ei salvestuks konstruktsioonidesse ning õhksoojuspump suudaks ruumis tõhusamalt soovitud temperatuuri hoida.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Viimased postitused
Küsi kiirelt nõu
Viimased pildid
Kliendid räägivad...

Sulle võib veel huvi pakkuda:

niiskus toas

Mida pead teadma õhuniiskusest

Sisukord SISSEJUHATUS Siseõhust ja selle kvaliteedist räägitakse viimasel ajal palju. Ei ole saladus, et hea siseõhk on parem sinu tervisele ja enesetundele. Siseõhk kodus mõjutab

Loe Veel...