ekokliima logo
kasutatud õhksoojuspump

Miks kasutatud õhksoojuspump?

Kasutatud õhksoojuspumpasid võib leida paljudest kuulutusportaalidest ja veebikeskkondadest. Millised on kasutatud õhksoojuspumba eelised ja puudused? Kust leida kasutatud õhksoojuspump? Kuidas leida kasutatud õhksoojuspumba paigaldaja? Nendele küsimustele proovime vastata selles postituses.

Millised on kasutatud õhksoojuspumba eelised?

Suurim kasutatud õhksoojuspumba eelis on soodne hind. Kasutatud õhksoojuspumba komplekti võib leida lausa 200 euro eest

Teine eelis võib olla saadavus – kasutatud õhksoojuspumpa ei pea tellima ning need on tavaliselt koheselt saadaval. 

Kolmandaks, lühem tasuvusvaeg. Kui tuled ise paigaldamisega toime või leiad soodsa paigaldaja, siis võib sellise pumba tasuvusaeg olla lühem kui uuel seadmel

Millised on kasutatud õhksoojuspumba puudused?

Esimene suur puudus on garantii puudumine. Õhksoojuspumpade varuosad võivad maksta sama palju kui uus seade. Lisaks tuleb arvestada remonditööde või uue seadme paigalduse kuludega.

Teine puudus võib olla pikem tasuvusaeg. Õhksoojuspumpade tehnoloogia täieneb pidevalt ning vanade seadmete energiaefektiivsus ei pruugi olla sama, mis uutel mudelitel. Veelgi enam – Eestisse tuuakse aeg-ajalt edasmüügiks Lääne-Euroopa turule mõeldud õhksoojuspumpasid, mis ei sobi siinsesse kliimasse. 

Kolmas suur puudus on kõrged remondikulud. Ilma garantiita seadme siseosade vahetamine võib minna kallimaks kui uue seadme ostmine. Osade varuosade hinnad on võrreldavad uute seadmete hindadega. See tähendab, et lõpuks maksad ikka topelt – paigalduse, vea detekteerimise, demonteerimise ja uuesti paigaldamise eest.

Kust leida soodsat kasutatud õhksoojuspumpa?

Nendes keskkondades võid leida soodsaid kasutatud õhksoojuspumpasid:

kasutatud õhksoojuspump
Kasutatud õhksoojuspump Kuldses Börsis

Kuidas leida kasutatud õhksoojuspumba paigaldaja?

Kasutatud õhksoojuspumba paigaldamisel on keeruline küsimus garantii. Kas pump ei tööta korralikult ebaprofessionaalse paigalduse tõttu või on viga pumbas – selle üle võib pikalt vaielda.

Seetõttu kõige parem viis kasutatud õhksoojuspumba paigaldamsieks on teha seda ise. Muidugi eeldab see tehnilist taipu ja enda koolitamist.

Kui Sul pole aega, tahtmist ega kannatust ise paigaldamiseks, tasub kaaluda uusi garantiiga õhksoojuspumpasid, mida müüakse koos professionaalse paigaldusega. Iga aastaga tulevad müügile järjest paremate  efektiivsusnäitajate ja omadustega tooted ning tehnoloogia odavneb. Seetõttu võib olla targem investeerida uue seadme ostmisse, selle asemel, et osta kasutatud seade.

Uus õhksoojuspump koos paigaldusega

Siit leiad kiired hinnapakkumised

 
Esitate hinnapäringu uuele õhksoojuspumbale koos paigaldusele

Koostame teile hinnapakkumised paigaldajatelt vastavalt teie vajadustele

Võrrelge hinnapakkumisi ja leidke endale parim lahendus
paigaldus
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Viimased postitused
Küsi kiirelt nõu
Viimased pildid
Kliendid räägivad...

Sulle võib veel huvi pakkuda:

õhksoojuspump pärnus

Õhksoojuspumbaga kütmine

SISUKORD Õhksoojuspump on saanud Põhjamaades üheks populaarsemaks küttelahenduseks täna oma hinnale, energiassäästlikkusele ning mugavustele, mis ta pakub. Kui loed esimest korda õhksoojuspumpadest, siis soovitame tutvuda,

Loe Veel...

Kuidas remontida õhksoojuspumpa?

Üldiselt hoiab soojuspumba töökorras pidev puhastamine, mida tuleb teha enne ja pärast kütteperioodi algust. Puhastada tuleb suuremast tolmust filtrid, mis asuvad soojuspumba paneeli sees. Kliimaseadmete

Loe Veel...