Eesti elektrihindades võib täheldada hüppelist tõusu, mille taga on ennekõike sel aastal kallinenud CO2 emissioonide hind. Kuidas siis hoida kokku küttekulusid?
Uuenda lepingut
Kontrollige oma elektri hinda ja võrrelge seda valitseva turuhinnaga, et näha, kas maksate oma elektri eest liiga palju. Tehke uus taskukohasem elektrileping ja saavutate kiire ja tasuta kokkuhoiu. Portaalis elektrihind.ee saad mugavalt erinevaid teenusepakkujaid ja nende hindu võrrelda.
Vähenda temperatuuri
Teine kiire ja tasuta viis küttekulude kokkuhoiuks on sisetemperatuuri langetamine. Soovitatav sisetemperatuur on 20 kuni 21 kraadi. Magamistubade puhul soovitatakse isegi madalamat 18-20 kraadi. Külmetada pole vaja, kuid kõrgemad temperatuuriastmed nõuavad rohkem soojusenergiat ja suurendavad küttekulusid umbes 5% iga tõstetud soojusastme kohta.
Säästa investeerides
Kui valid iinvesteeringu tegemise, suureneb optsioonide arv oluliselt. Valikud hõlmavad järgmist:
- soojusisolatsiooni parandamine
- täiendava soojusallika hankimine
- küttesüsteemi või termokontrollisüsteemi täiustamine
- päikesepaneelide soetamine
- Ventilatsiooni soojustagastus
- Akende ja uste vahetus
Soojusisolatsiooni parandamine
Soojusisolatsiooni parandamine võib säästa energiat. Pealispinna täiendav soojusisolatsioon villaga on kiire ja lihtne viis küttekulude vähendamiseks ning investeering tasub end aja jooksul ära. Teisest küljest, kui maja fassaad renoveeritakse, on peaaegu alati mõttekas parandada ka välisseinte täiendavat soojusisolatsiooni
Täiendava soojusallika hankimine
Traditsiooniliselt on üksikelamutes lisakütteallikana kasutatud kaminat. Viimastel aastatel on populaarsust kogunud õhksoojuspumbad. Õhksoojuspumbaga on võimalik saavutada märkimisväärset kokkuhoidu isegi väga lühikese ajaga. Ekokliima pakub nii põhjamaade kliimasse sobivaid õhksoojuspumpasid kui ka soodsat paigaldust. Küsi hinnapakkumist SIIT!
Kui Sul on juba õhksoojuspump, siis siit leiad 5 nippi veelgi küttekulude vähendamiseks.
.