ekokliima logo
säästa elektrit investeeri

Kuidas hoida kokku küttekuludelt?​

Eesti elektrihindades võib täheldada hüppelist tõusu, mille taga on ennekõike sel aastal kallinenud CO2 emissioonide hind. Kuidas siis hoida kokku küttekulusid?

Uuenda lepingut

Kontrollige oma elektri hinda ja võrrelge seda valitseva turuhinnaga, et näha, kas maksate oma elektri eest liiga palju. Tehke uus taskukohasem elektrileping ja saavutate kiire ja tasuta kokkuhoiu. Portaalis elektrihind.ee saad mugavalt erinevaid teenusepakkujaid ja nende hindu võrrelda.

Vähenda temperatuuri

Teine kiire ja tasuta viis küttekulude kokkuhoiuks on sisetemperatuuri langetamine. Soovitatav sisetemperatuur on 20 kuni 21 kraadi. Magamistubade puhul soovitatakse isegi madalamat 18-20 kraadi. Külmetada pole vaja, kuid  kõrgemad temperatuuriastmed  nõuavad rohkem soojusenergiat ja suurendavad küttekulusid umbes 5% iga tõstetud soojusastme kohta.

Säästa investeerides

Kui  valid iinvesteeringu tegemise, suureneb optsioonide arv oluliselt. Valikud hõlmavad järgmist:

  • soojusisolatsiooni parandamine
  • täiendava soojusallika hankimine
  • küttesüsteemi või termokontrollisüsteemi täiustamine
  • päikesepaneelide soetamine
  • Ventilatsiooni soojustagastus
  • Akende ja uste vahetus

Soojusisolatsiooni parandamine

Soojusisolatsiooni parandamine võib säästa energiat.  Pealispinna täiendav soojusisolatsioon villaga on kiire ja lihtne viis küttekulude vähendamiseks ning investeering tasub end aja jooksul ära. Teisest küljest, kui maja fassaad renoveeritakse, on peaaegu alati mõttekas parandada ka välisseinte täiendavat soojusisolatsiooni

Täiendava soojusallika hankimine

Traditsiooniliselt on üksikelamutes lisakütteallikana kasutatud kaminat.  Viimastel aastatel on populaarsust kogunud õhksoojuspumbad. Õhksoojuspumbaga on võimalik saavutada märkimisväärset kokkuhoidu isegi väga lühikese ajaga. Ekokliima pakub nii põhjamaade kliimasse sobivaid õhksoojuspumpasid kui ka soodsat paigaldust. Küsi hinnapakkumist SIIT!

Kui Sul on juba õhksoojuspump, siis siit leiad 5 nippi veelgi küttekulude vähendamiseks.

.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Viimased postitused
Küsi kiirelt nõu
Viimased pildid
Kliendid räägivad...

Sulle võib veel huvi pakkuda: