ekokliima logo
puldi juhend

Mida tähendavad kliimaseadme kaugjuhtimispuldi erinevad sümbolid?

Kas teie kliimaseadme kaugjuhtimispult ajab teid segadusse? Kas vajutate ainult “power” nuppu ja võib-olla  väldite temperatuuri tõstmise või langetamise nuppe kartuses, et võite seadistust muuta? Kas vaatate päikesesümbolit ja mõtlete, kas kasutate seda päikesepaistelisel päeval toa jahutamiseks või talvepäeval ruumi soojendamiseks?

Enamikul erinevat marki kliimaseadmete kaugjuhtimispulditest on samad funktsioonid. Selles artiklis selgitame, mida iga sümbol tähendab ja mida see teeb.

ON-OFF nupp

Esimene nupp on see, mis lülitab kliimaseadme välja ja sisse. See on tavaliselt teist värvi kui ülejäänud  nupud. Tavaliselt on see oranž või kollane, kuid võib olla ka punane, sinine või roheline.

Sellele võib olla kirjutatud ON/OFF või START/STOP või lihtsalt TOITE sümbol, mis näeb välja järgmine:

on off nupp

või

on off nupp puldil

Üks vajutus seadme sisselülitamiseks ja teine vajutus väljalülitamiseks. Kui seadme välja lülitate, jäävad praegused sätted alles ja need jätkavad ka pärast seadme uuesti sisselülitamist.

Temperatuuri nupud

Temperatuurinupud on tavaliselt üles-alla nooled, millele on kirjutatud juurde “TEMP”. ÜLES nupu vajutamine tõstab seatud temperatuuri ja nupu ALLA vajutamine vähendab temperatuuri.

Režiiminupud

Enamikul seadmetel on nupp MODE (e.k režiim), mis liigub läbi kliimaseadmete erinevate toimingute. Fujitsu ja Panasonicu puldid on asja lihtsustanud sellega, et väikeste sümbolite asemel on sõnad HEAT (e.k soojenda) ja COOL (e.k jahuta), mis meenutavad päikest ja lumehelvest.

Jahutamine

Enamikul seadmetel on jahutamise (ingl k cool) režiimi jaoks lumehelbe või jää sümbol. Seda režiimi kasutatakse ruumi jahutamiseks ja seda kasutatakse tavaliselt suvel:

jahutusnupp

või

jahutusnupp

või

jahutusnupp
Soojendamne

Päikese sümbol tähistab soojendamise (ingl k heat) režiimi. See on vastupidine jahutusrežiimile ja seda kasutatakse ruumi soojendamiseks, tavaliselt jahedamatel talvekuudel:

soojendamise reziim

või

soojendamise reziim

või

soojendamise reziim
Kuivatamine

Kuivatusrežiimi kuvamiseks kasutatakse pisara või vee sümbolit. Seda režiimi kasutatakse ruumi niiskuse vähendamiseks, kui õhk on soe ja väga niiske.

Siseventilaatori kiirust vähendatakse selles režiimis automaatselt, nii et õhk liigub kauem üle siseseadmete jahutusspiraalide, et eraldada õhust rohkem niiskust. Tavaliselt ei saa kuivatusrežiimis temperatuuri tõsta ega alandada.

kuivatusreziim

või

kuivatusreziim

või

kuivatusreziim

või

kuivatus
Automaatrežiim

Automaatrežiim (ingl k AUTO) on tavaliselt märgitud selliste märkidega:

auto reziim

või

auto reziim

või

auto reziim

See režiim võimaldab seadmel sõltuvalt seadistatud temperatuurist automaatselt valida jahutus- või kütterežiimi. Kui te ei ela kliimas, kus on suured temperatuurikõikumised, on teil tõenäoliselt parem valida sümbolid COOL või HEAT käsitsi.

Ventilaatori seaded

Ventilaatori-seadet (ingl k FAN) kuvatakse ventilaatori laba sümbolina:

ventilaatori kiirus

või

ventilaatori kiirus

või

ventilaatori kiirus

või

ventilaatori kiirus

See režiim võimaldab seadmel töötada ainult ventilaatorina. Kuna see taaskasutab ruumis olevat õhku, see ei soojenda ega jahuta. Õhk võib tunduda jahe, kuna see teeb sama tööd nagu laeventilaator ja keha higi aurumine kuumal päeval võib tunduda veidi jahe.

Siseventilaatori kiirust saab reguleerida vajutades nuppu FAN (e.k. ventilaator). Iga kord, kui vajutate nuppu, suureneb ventilaatori kiirus. Enamikul seadmetel on vähemalt 3 manuaalset ventilaatori kiirust ja enamikul uuematel seadmetel on kuni 5 kiirust. Kui vajutate ventilaatorinuppu pidevalt, peaksite lõpuks jõudma sümbolile AUTO FAN. Kui see  on valitud, valib seade automaatselt ventilaatori kiiruse olenevalt praegusest ja seadistatud temperatuurist. Seade paneb ventilaatori esmakordsel sisselülitamisel tööle suurel kiirusel ja kui temperatuur läheneb seatud temperatuurile, vähendab see ventilaatori kiirust, kuni lõpuks see lihtsalt tiksub madalal kiirusel. Kui ruumi temperatuur tõuseb (jahutusrežiimis), reguleerib ventilaator automaatselt ventilaatori kiirust sobivaks.

Mõnel seadmel on ka vaikne reziim (ingl k SILENT või QUIET), mille puhul  töötab  ventilaator väga madalatel kiirustel. Seda saab kasutada öösel:

vaikne reziim

või

vaikne reziim

või

vaikne reziim

Mõnikord võib mõnel seadmel olla nö turbo – nupp (ingl k TURBO voi POWEFUL):

turboreziim

või

TURBO nupp.

või

TURBO nupp.

See võimaldab seadmel töötada ventilaatoril maksimaalsel kiirusel, et tagada maksimaalne jahutamine või soojendamine, ja suruda õhku ruumis kaugemale. Mõnel kaubamärgil on taimer, mille puhul lülitub seade teatud aja möödudes tagasi oma eelmisele ventilaatori seadistusele.

Soovitame jätta ventilaatori alati  AUTO peale ja lasta siseseadmel automaatselt valida õige kiirus.

Seadme esmakordsel sisselülitamisel ei tohiks valida käsitsi madalat (ingl k LOW) ventilaatori kiirust, kuna seadmel kulub ruumi jahutamiseks/kütmiseks palju kauem aega. Kui seade on algselt seadistatud madalale ventilaatori kiirusele, ei pruugi ruumi jahutamiseks või soojendamiseks piisata. Suuremad ventilaatori kiirused (või AUTO reziim) võimaldavad seadmel kiiresti jahedat (või kuuma) õhku kogu ruumi suruda. Suurim energiasääst on siis, kui ruum on seatud temperatuuri lähedal ja ventilaator hakkab automaatselt vajadusel  töötama. Seade ei tööta siis mitte ainult kõige ökonoomsemalt, vaid töötab ka väga vaikselt.

Enamikel seadmetel on nupp, millega saab reguleerida labade vertikaalset asendit. 

Iga nupu vajutus võimaldab teha väikese liigutuse. Mõnikord jõuab  nupuvajutus lõpuks automaatrežiimi, kus laba liigub pidevalt ise üles ja alla. 

Mõnel seadmel on ka režiim AUTO, kus seade valib laba jaoks parima asendi – tavaliselt on see mõeldud üle ruumi jahutamiseks ja allapoole kütmiseks:

labade muutmine

või

labade muutmine

või

labade muutmine

või

labade muutmine

Mõnel seadmel võib olla nupp, mis võimaldab horisontaalsel labal liikuda vasakule ja paremale, et õhk saaks selles suunas liikuda. Mõnikord jõuab iga nupuvajutus lõpuks automaatrežiimi, kus laba liigub pidevalt ise.

kabade liikumine vasakule paremale

või

kabade liikumine vasakule paremale

või

kabade liikumine vasakule paremale

Enamikul kaasaegsetel seadmetel on taimeri funktsioon, mis võimaldab seadmel eelseadistatud ajal või pärast seda sisse või välja lülituda. Mõnel seadmel on ka sisseehitatud andurid, mis kontrollivad ruumi liikumist. Kui teatud aja möödudes liikumist ei tuvastata, tõstab või langetab see temperatuuri, et vähendada energiakulusid.

Mõnel kaubamärgil on kasutusel tehnoloogiad, mis aitavad pärssida viiruste, bakterite, õietolmu ja hallituse teket. Lisainfot selliste mudelite kohta küsi Ekokliimalt! Näiteks spetsiaalne filtreerimise funktsioon võimaldab eemaldada tolmu ja võib pärssida bakterite kasvu, hallitust ja desodoreerida õhku. Viimaks, osadel mudelitel on ka ISEPUHASTAMISE (ingl self-clean) funktsioonid. Seda funktsiooni kasutatakse siis, kui seade on välja lülitatud ja see võimaldab siseruumide ventilaatori mootoril töötada väga madalal kiirusel, et kuivatada kliimaseadmesse jäänud niiskus. See väidetavalt hoiab ära hallituse kogunemise.

Kokkuvõte populaarsetest kliimaseadme kaugjuhtimispuldi sümbolitest on järgmine:

õhksoojuspumba puldi sümbolite seletus
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Viimased postitused
Küsi kiirelt nõu
Viimased pildid
Kliendid räägivad...

Sulle võib veel huvi pakkuda:

jahutamine õhksoojuspumbaga

Õhksoojuspumbaga jahutamine

Õhksoojuspump jahutab tõhusalt, töökindlalt ja vaikselt tube ka kõige palavama ilmaga, hoides ruumides soovitud temperatuuri. Pumba toodetud jahe õhk jaotub ruumis ühtlaselt ega tekita tuuletõmbuse

Loe Veel...
niiskus toas

Mida pead teadma õhuniiskusest

Sisukord SISSEJUHATUS Siseõhust ja selle kvaliteedist räägitakse viimasel ajal palju. Ei ole saladus, et hea siseõhk on parem sinu tervisele ja enesetundele. Siseõhk kodus mõjutab

Loe Veel...